Битва за сквер Небесної Сотні

By olegkot2016@gmail.com
Январь 12, 2017
Комментарии к записи Битва за сквер Небесної Сотні отключены

Більше двох років билася громада Києва за повернення у власність міста сквера Небесної Сотні в центрі столиці з регіоналами-Супруненками та їхнім помічником, одним з головних членів колишньої «молодої команди» Черновецького — Сергієм Кримчаком.

Горе-забудовники хотіли звести на його місці фешенебельний готель.

Компанія «Грін плаза» вже навіть проект розробила. Споруда повинна була мати 8 поверхів і називатися апарт-готель «Михайлівський».

Власником ТОВ «Грін плаза» є Андрій Гнатюк. Разом з братами-регіоналами Вячеславом і Олександром Супруненками він також володіє банком «Асвіо». Багато фактів вказують на те, що Гнатюк є лише керуючим активами Супруненків. Від Київради інтереси цих відомих регіоналів курує Сергій Кримчак, який приїжджав розбиратися з активістами й з питання забудови скверу Небесної Сотні. Саме він при меру Черновецькому відповідав за розбазарювання столичних земель і, до речі, ділянка під сквером Небесної Сотні була вперше продана містом приватній структурі саме за Льоні-Космоса.

Забудовник виграв кілька судів. Прокуратура, яка виступала на боці Києва, наголошувала, що ділянки розташовані на території пам’ятки археології національного значення – культурного шару Города Ярослава та в безпосередній близькості до будинку по вул. Михайлівській, 24, який є нововиявленою пам’яткою архітектури. Але Феміда закривала на це очі.

Не допомагали й звернення відомих українців до Президента.

Аж поки 1 грудня 2016-го року під тиском громадськості справа була переглянута, й сквер Небесної сотні таки повернули у власність столиці й киян.

Супруненки й Кримчак програли громаді. Але не заспокоїлися. Останні події свідчать, що киянам ще доведеться поборотися з їхніми грабіжницькими вибриками.

 

Comments: 0

Comments are closed.