Олександр Закропивний

By olegkot2016@gmail.com
Январь 15, 2017
Комментарии к записи Олександр Закропивний отключены

Закропивний Олександр Васильович

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного суду України. Поки обіймає посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

У 2007-ому році в Луганську насмерть збив двох людей. Кримінальну справу проти Закропивного закрили.

Неодноразово ухвалював незаконні судові рішення проти журналістів.

22 травня 2007-го року Закропивний, який тоді працював суддею Господарського суду Луганської області на пішохідному переході розчавив машиною 29-річну Світлану Каніщеву та 6-річного Микиту. Хлопчик — син друзів Світлани та Володимира Каніщевих.

Очевидці розповідали: автівка їхала зі швидкістю близько 120 км/год. Ударом жінку відкинуло на 5 м і відірвало ногу. Хлопчик відлетів ще далі. Його кросівки знайшли за 20 м від перехрестя. Суддя Закропивний зупинив машину, вискочив із салону й побіг геть. Після того зупинив авто «беркутівців» й зізнався в скоєному. «Бєркута» допомогли йому все «правильно» оформити.

Cлідчий відділ обласної прокуратури Луганщини закрив кримінальну справу і повідомив: «22 травня 2007 року близько 23.30 водій Закропивний А. В. керував авто марки «Фольксваґен Пассат» і рухався вулицею Будьонного зі швидкістю 60 км/год, — ідеться в ньому. — У цей час перехрестя вулиць Будьонного й Дальнєвосточної переходили пішоходи Каніщева Світлана 1978 р. н. і Шевченко Микита 2001 р. н. Досягнувши середини проїжджої частини, зупинилися, побачили автомобіль і, порушивши вимоги Правил дорожнього руху п.4.14, не запевнились у безпеці руху, не оцінили швидкості руху й, нехтуючи власною безпекою, продовжили рух. Тим самим позбавили Закропивного можливості запобігти наїзду… В крові потерпілої знайдений алкоголь, який свідчить про сп’яніння середньої тяжкості».

Володимир Каніщев, чоловік загиблої, каже, що суддя Олександр Закропивний приходив до нього. Просив чоловіка написати заяву, що він не має ані моральних, ані матеріальних претензій. Обіцяв за це 15 тис. грн. Володимир відмовився. Вбивство двох людей Закропивному в результаті повністю зійшло з рук.

У жовтні 2010 року журналісти «5 каналу» вимагали від Вищої ради юстиції ініціювати звільнення Олександра Закропивного, на той момент, судді Апеляційного суду Києва. За інформацією з веб-сайту «Українські новини», суддя разом зі своїми колегами  залишив чинним рішення Подільського районного суду Києва про зобов’язання «5 каналу» і його журналістки Ольги Сницарчук виплатити 20 тис. грн депутатові від НУ-НС Юрію Буту, як відшкодування морального збитку.

У зверненні зазначається, що Закропивний був зацікавлений у прийнятті цього рішення, оскільки був призначений на посаду судді на безстроковий строк за поданням самого Бута як голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу (комітету ВР з питань правової політики та правосуддя).

За інформацією видання «Телекритика» суддя потрапив до списку «Вороги української журналістики – 2008». За інформацією Національного союзу журналістів України, суддя, будучи у складі колегії, ухвалив залишити у силі рішення суду І інстанції щодо газети «33 канал», зменшивши суму стягнення до 150 тис. грн.

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного суду України.

Український народ справедливо покарає негідника й в разі обрання на цей пост.

 

Comments: 0

Comments are closed.